Нащадки козацького роду в Берестівецькій ЗОШ

14 жовтня вся Україна відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці та день Українського козацтва і День захисника України. Про козаків знає кожен, про них написано безліч наукових праць, образи козаків зустрічаються в художніх творах, піснях. Символ козака – це втілення найкращих чеснот: звитяги, мужності, кмітливості, непереможності. Це воїн, який за будь-яку ціну боронить права, звичаї, віру, гідність свого народу.

Не випадково, що день Українського козацтва збігається з великим релігійним святом Покрови пресвятої Богородиці, адже саме Богородиця здавна була покровителькою українського козацтва та усіх збройних формувань. На Січі навіть була церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці з її іконою. Олекса Воропай, відомий український етнограф, писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорізької Січ, козаки, ідучи за Дунай, несли із собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки шанували, щиро вірили в силу образу Покрови Пресвятої Богородиці й святкували цей день.

Берестівецька школа, також не оминула цього свята. Вчителями Звіревич Ольгою Олексіївною та Хлівною Тетяною Олегівною було проведено конкурс «Козацькі забави» серед хлопців 5-9 класів. Дві команди: «Джури» (у складі: Козицького Руслана, Будикіна Олександра, Очеретнюка Тараса, Петраша Антона, Климовських Владислава, Малого Дениса, Островського Анатолія) та «Характерники» (у складі: Пічкура Артема, Малого Вадима, Шведе Михайла, Рижака Дениса, Кривошеї Івана, Проскурякова Іллі, Ємця Романа, Рижака Дмитра, Кузя Олександра, Яремчука Олександра) змагалися у 8-ми конкурсах та демонстрували силу, кмітливість, витривалість, згуртованість, командний дух та жагу до перемоги.

/Files/images/форма 039.jpg

/Files/images/форма 042.jpg

Судді, у складі директора школи – Омельченка Олександра Петровича, вчителя історії ­– Петраш Ірини Василівни та вчителя початкових класів – Єрмак Юлії Дмитрівни, відзначили гарну підготовку учасників, а також головний суддя ­– гетьман усієї шкільної громади Омельченко Олександр Петрович – подякував учням за вдале змагання, продовження традицій українського народу та нагородив грамотами І та ІІ місця обидва курені.

/Files/images/форма 028.jpg

/Files/images/форма 046.jpg

Гарною прикрасою свята став виступ учениць Костюк Валерії, Будикіної Анастасії, Поштарук Олени та Осички Мирослави з піснею «Козацькому роду нема переводу».

/Files/images/форма 008.jpg

Змагання показало, наскільки учні знають і бережуть славну історію Війська Запорізького, відроджують та плекають традиції народу та є гідними нащадками козацького роду.

/Files/images/форма 048.jpg

/Files/images/форма 049.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.