/Files/photogallery/school2.jpg

В селі Берестівець до будівництва нової школи була двокласна церковно-приходська школа. Вчителями були піп Мовчанівський і дяк Тошок III.Вчили вони 4 дії арифметики, письмо, читання, спів, і закон Божий. Якщо учень не вивчав уроку його карали, били лінійкою по долоні 5-10 разів,або ставили на коліна на підлогу. Школа розміщалася в простій глиняній хатині, дах якої був солом'яний – де зараз стоїть магазин. В цю школу ходили діти різного віку. Пересічно навчалось 15-20 учнів.

Діти народжувались – росли. Потрібна була нова добротна школа. Ініціаторами про забудову нового приміщення школи були такі громадяни: Кравець Панас, Сарніцький Петро, Лисий Григорко. На спільній нараді вони вирішили обійти всі обідця жителів села. Взнати їх думку про нову школу. Обхід був вдалий. Майже всі визначились за будівництво школи. Тепер порадившись з старостою села Нагорним С., щоб дозволив скликати сільський схід односельчан.
Однієї суботи 1924 року по зову церковного дзвона зійшлося все село, старі і молоді, на степок біля церкви. Юрба гомоніла, винесли з хати стола і ослін. До столу підійшов староста, галаслива громада затихла. Сільський староста Нагорний С. запитав: «Чи хоче громада, щоб в селі була збудована школа для наших дітей?» На сході мали слово Кравець П. Сарніцький П., їхні виступи були короткі, але аргументовані – потрібна селу школа. Люди сперечались, але всі одноголосно підтримали пропозицію відносно будівництва нової школи в селі. Тоді також вирішили збирати кошти з дворів. Заможніші поважні вносили не менше 5-8 карбованців, а бідні по 2-4 карбованці. Гроші зібрали, але їх було малувато. Домовились написати лист-прохання до районного керівництва. Від громади пішли з листом до районного керівництва Кравець П. Сарніцький П. в районі пропозицію підтримали і пообіцяли виділити кошти, але весь матеріал: камінь, цеглу, дошки, цемент, вапно і т. і. заготовити самостійно.
Через декілька днів приїхали інженер і його помічник, подивились і оглянули площадку. Сказали, щоб готували матеріал і людей, які будуть брати участь у будівництві. Ініціатори Кравець П. Сарніцький П. разом зі старостою Нагорним С. визначили кількість підвод, робочих, копачів, піднощиків цегли, розчину, столярів, плотників, фарбувальників, штукатурів і пічників.
Весною 1926 року почали копати котлован, який викопали за 10 днів. Настали дні, коли підводи потоками везли до місця будівництва камінь із Старих Бабанів, цеглу з Умані та Піківця, доски, кругляк. Вікна, двері, верх робили сільські майстри, стіни будували міські будівельники. Будівництво йшло з ранку до вечора. Влітку почали класти стіни. Всі роботи виконувались вручну. До місця будівництва приходили дивитись старі і малі, а ми бігали. І роззявивши роти дивились, як подають цеглу, як її ловлять і викидають на ліса до майстрів, а будівельники прилаштовували цеглину за цеглиною прицмокували кельмами та молотками і виростала цегляна стіна, згадує Лисий Петро Самойлович.
Настав 1928 рік - наближався вересень. Школа стояла мов красуня. Завершилось будівництво в листопаді 1928 року. В цьому ж році діти першого класу пішли в нову школу із старої. Вчителькою першого класу була Марія Іванівна Слупіцька. Директором семирічної школи був Киппа Макар Миколайович. Повна назва школи була така Берестівецька трудова семирічна школа. Перший випуск учнів сьомого класу відбувся в 1939 році.
В 1935 році школу перейменували із семирічної трудової школи в Берестівецьку десятирічну школу імені Т.Г. Шевченка. Класи були великі по 30 учнів і більше. Вчилися у 2 зміни. В школу ходили із таких шкіл Старі Бабани, Краснопілка, Подобна, Кочубіївка та інші.
Під час війни 1941-1943рр. школа була закрита. Саме приміщення використовувалось як склад для зберігання громадського врожаю. В 1943 році(березень) село було під німецькою окупацією і школа була німецьким лазаретом. Праве крило було частково зруйноване під час бомбардування. 1944. , осінь діти пішли в школу. За літо школу відремонтували. До війни в школі навчалось більше ніж 400 учнів. З того часу школа працює і понині. У 1988 році Берестівецька ЗОШ була перейменована в Берестівецьку неповну середню школу, а з 1996 року знову стала загальноосвітньою. У 1998 році школі виповнилося 70 років, а у 2008 році Берестівецька ЗОШ відзначила 80-річчя з дня заснування, восени 2013 року готується до відзначення 85-річчя. На даний час в школі навчається 64 учні і працює 20 вчителів.
Кiлькiсть переглядiв: 943

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.